Relacja z Karnawałowego Koncertu Czwartkowego

Relacja z Karnawałowego Koncertu Czwartkowego w Muzeum Diecezjalnym w Pelplinie W czwartek, 18 stycznia 2024 roku Orkiestra Polskiej Filharmonii Kameralnej w Sopocie pod batutą Szymona Morusa zachwyciła publiczność Karnawałowym koncertem czwartkowym. Wydarzenie otworzył Dyrektor Muzeum Diecezjalnego i Kociewskiego Centrum Kultury w Pelplinie ks. Krystian Feddek, który powitał wszystkich przybyłych gości. Wystąpił również profesor Juliusz Raczkowski, który podsumował realizowany projekt związany z pracami nad Biblią Gutenberga. Podczas wieczoru przenieśliśmy się do świata kinowych emocji. Publiczność miała przyjemność wysłuchania następujących utworów: Imperial march z Gwiezdnych wojen; Wokaliza z filmu Dziewiąte wrota – Kilar; T. Sygietyński – Dwa serduszka z filmu „Zimna wojna”; Suita polskich filmów i seriali cz. I; What a wonderful world; Consuelo Velasquez – Besame Mucho; Walc Barbary z filmu „Noce i dnie”; I feel pretty z West side story; Suita filmów akcji; bis: F. Loewe – Przetańczyć całą noc. Zapraszamy do fotorelacji.