Pod skrzydłami Aniołów. Malarskie i rzeźbiarskie wyobrażenia bytów niewidzialnych.

plakat2W związku ze zbliżającym się okresem Świąt Bożego Narodzenia Muzeum Diecezjalne w Pelplinie w dniach od 1 grudnia 2014 do końca marca 2015 r.  zaprasza dzieci oraz ich wychowawców do udziału w zajęciach  edukacyjnych poświęconych różnym wizerunkom aniołów w sztuce.

Temat być może popularny ale z drugiej strony tajemniczy i wciąż aktualny, pozostawiający niedosyt naszej wiedzy, sprawia, że wciąż chętnie do niego powracamy w każdym wieku. Aniołowie zdają się być z nami od zawsze. Pojawiły się dzięki Staremu Testamentowi w wielu opowieściach, a chrześcijaństwo jeszcze głębiej rozwinęło wiedzę na ich temat zwłaszcza w sztuce średniowiecznej. Z różnych epok zachowało się tysiące obrazów, rzeźb, fresków, witraży przedstawiających anioły. Owa fascynacja artystyczna aniołami trwa do dziś. Dzieci obok  pogadanki będą miały okazję przyjrzeć się obrazom oraz rzeźbom ze stałych zbiorów muzealnych, w których różni artyści uwiecznili wizerunki aniołów. Tak wnikliwe obejrzenie dzieł sztuki pozwoli najmłodszym skonfrontować swoje wyobrażenie na temat  niewidzialnych bytów z wiedzą, która zostanie im przekazana.

Lekcja ma charakter pogadanki połączonej z zajęciami plastycznymi i skierowana jest do określonej grupy wiekowej: dzieci w wieku przedszkolnym oraz dzieci szkół podstawowych z klas: 1,2,3. W ramach akcji „dzieci dzieciom” chcielibyśmy część prac wykonanych przez najmłodszych w muzeum przesłać do hospicjów dla dzieci nieuleczalnie chorych i szpitali dziecięcych. Wszelkich informacji oraz rezerwacji udzielamy pod numerem telefonu : 58-536-12-21 lub 58-536-12-22 bądź telefax 58-530-01-48.

Koszt lekcji muzealnej 80 zł – grupa 25 osób.

Serdecznie zapraszamy.